Buď změnou, kterou chceš vidět ve světě.‘ [Gándhí]

Věta, která se mnou rezonuje pokaždé, když si jí v hlavě sama pro sebe zopakuji. Nezáleží na tom kdo jsme, kde se právě nacházíme, kolik máme peněz na účtu, ale ze srdce věřím v to, že pokud máme jasnou vizi, je možné vše.

Jako malé dítě jsem byla častokrát hospitalizována kvůli rozmanitým nemocem. Zhruba v šesti letech, kdy jsem dlouhodobě prožívala poměrně silné bolesti kloubů a neustále si na ně doma stěžovala, mě máma konečně vzala k lékaři. Po následném odebrání kostní dřeně mi bylo diagnotikováno autoimunitní onemocnění, dědičná revmatická artritida a onemocnění štítné žlázy. Následovaly roky léčby pomocí kortikoidů, lékařské kontroly, odběry a opětovné zákazy veškerých sportů. Jak to ale naštěstí u této nemoci často bývá, v pubertě jsem se jí celkem úspěšně „zbavila“. Ta nemoc sice nikam nezmizí, ale stáhne se do ústraní. V období změn počasí se ráda občas ozve a dá o sobě vědět, to kdyby náhodou zapoměla. Ale od doby, co jsem byla schopna normálně chodit, stejně jako mí vrstevníci, jsem pochopila, že tohle je má šance na normální život a chopila jsem se jí.

Začala jsem běhat, lyžovat, tancovat, a zkrátka dohánět vše, co jsem měla do té doby zakázáno. Mé tělo bylo ale extrémně ztuhlé a po větší fyzické námaze velmi bolavé. Takže jsem hledala alternativy, něco přičem by mi bylo dobře. Vlastně jen díky náhodě a kamarádce jsem se dostala k józe. Byla to má první hodina Bikram jógy, která ve mě něco zažehla. Odjakživa miluji teplo, a teplo a cvičení znělo jako úžasná kombinace. Ale asi nejvíc ze všeho mě na tom celém bavil ten pocit, jakobych v sále společně s potem nechala i všechny své starosti. Praktikovala jsem někdy i 5krát týdně a mé tělo se měnilo. Potřebovala jsem ale vědět víc, a tak jsem se rozhodla udělat si kurz trenéra Hot Yogy, na který jsem v létě 2015 odjela do Amsterdamu.

na pokračování