Kurzy a worshopy zpravidla trvají delší dobu než klasické lekce jógy, které můžete najít v našem rozvrhu. Slouží zejména ke zdokonalování se a díky většímu množství času tak vzniká i více prostoru k dotazům a podrobnému probrání jednotlivých částí lekce. Mají různou formu. Né vždy se zaměříme pouze na fyzickou stránku, ásany, ale i na teorii či filozofii, tak abychom probudili i tu část vnitřní a nastolili tak psychickou pohodu.

Kurzy a workshopy u nás probíhají se stávajícími i hostujícími lektory.

Self-care v mateřství s Alicí Mičunek

14.4. 2024

SOBOTA 10:00-13:00

Dopřejte si čas sami pro sebe a přijďte načerpat energii. Workshop je určený pro mámy malých i velkých dětí. Přijďte si užít čas, tentokrát samy pro sebe. Workshop bude o prožitku, o zpomalení a naladění se na dech a tělo. Opečujeme ho pomocí laskavé jógové praxe se zaměřením na kontakt s pánevním dnem, uvolníme záda, posílíme střed a pokusíme se dostat zase o kousek zpátky k sobě. Povíme si o jednoduchých sebepečujících technikách, které si může dopřát samy doma. Přijďte najít cestu, jak nebýt 'vyšťavená' máma, ale taková máma, jakou si přejete být.

Těhotenské hýčkání ~ workshop plný uvolnění s Alicí Mičunek

23.3. 2024

SOBOTA 10:00-13:00

Workshop je určený pro těhotné ženy, které mají chuť si dopřát prostor pro sebe a pro miminko. Přijďte si pro uvolnění i energii. Na workshopu probereme, jak přizpůsobit svou jógovou praxi rostoucímu bříšku. Dozvíte se, kterým pozicím se vyvarovat a ukážeme si, jaké pozice jsou naopak v těhotenství velmi výhodné. Dozvíte se, co pro svůj pohyb můžete udělat nejen na podložce, ale i mimo ni během dne. Ukážu vám dechové techniky, které umožňují kvalitní dechový vzorec, i když už se zadýcháváte do schodů. Provedu vás hlubokou relaxací, která uvolní tělo na úrovni fyzické, mentální i emocionální.

Wim Hof dech & meditace s jemnou jógou s Eliškou Ehrenbergeovou

19.2. 2024

PONDĚLÍ 19:00-20:00

Těšit se můžete na absolutní uvolnění těla a eliminaci myšlenek, které Vám nechtějí dát pokoj. Všechny starosti i stres necháte za dveřmi a pocítíte lehkost a radost. Hodinu začneme úvodním jemným protažením, které usnadní následné nádechy do plné kapacity plic. Většina lekce je věnována vědomému dechu, převážně kombinaci metody Heart Coherence a Wim Hof techniky mezi jejíž benefity patří například snížení chronického zánětu a posílení imunity. Lektorka klade důraz na jemnost a laskavost k vlastnímu tělu. Samozřejmostí je závěrečná relaxace a integrace.

Na tom, co říkáš, záleží s Lenkou Minarik

11.2. 2024

NEDĚLE 10:00-12:00, 13:00-15:00

Vaše řeč je hlavním způsobem, jakým navádíte své studenty do jógových pozic, během řízené pránájámy a relaxace připravující na meditaci. Způsob jakým mluvíte a to co mluvíte má vliv na to jak se vaši studenti cítí a jaký je jejich konečný zážitek z hodiny. Právě proto, by jste se měli stát odborníkem v umění slovního navádění. Tento workshop je pro Vás, pokud chcete posunout vedení Vašich jógových lekcí na vyšší úroveň. Naučit se efektivněji pracovat s lidským tělem, bez toho aby jste museli studenta hned fyzicky upravovat nebo mu pozici demonstrovat na sobě a takto ho přivést do hlubšího vnitřního procítění pozice - to je konec konců i cílem jógy.

Body reading a náprava v pozicích s Lenkou Minarik

10.2. 2024

SOBOTA 10:00-12:00, 13:00-17:00

Dotyk je jeden z hlavních smyslů, který používáme při uvědomování si sebe samých, v pohybu, v orientaci našeho těla. Právě proto umění navést studenta do pozice pomocí dotyku přináší další rozměr do našich hodin jógy a měli by být součástí arzenálu každého dobrého učitele jógy. Zároveň dotyk samotný je mnohem choulostivější záležitostí, než dva další smysly, které využíváme na hodinách jógy: zrak a sluch. Právě proto je znalost jak studenty napravit umění, které je třeba neustále pěstovat.

Kurz jógy pro začátečníky s Mariannou Strapcovou

8.1. 2024

PONDĚLÍ 16:30-17:30

Na uceleném kurzu Jógy pro začátečníky Vás čeká celkem deset 60-ti minutových lekcí plných jógových základů. Čeká vás praxe i teorie. Zaměříme se na bezpečné provedení základních ásanových pozic, vysvětlíme si podstatu dýchání a naučíme se plný jógový dech. Pobavíme se i o benefitech, které nám praktikování jógy přináší.