* úroveň náročnosti   1 – začátečník,   2 – pokročilý,   3 – zkušený jogín

ASHTANGA VINYASA YOGA (Tereza) 1,2,3

Ashtanga Vinyasa jóga je dynamický druh jógy, který čerpá nejen z tradiční ucelené sestavy ásan, ale zároveň se dotýká volného pohybu v propojení s vědomým dechem. Na lekci Ashtanga Vinyasy pracujeme s celým tělem komplexně. Protáhneme každou část našeho těla a najdeme jeho ztracenou sílu a pružnost. Prodloužené lekce probíhají 75 minut, takže zvládneme jak intenzivní ásanovou praxi tak následnou hlubokou relaxaci. Lekce jsou vedeny postupně krok za krokem s asistencí lektora a hlavně bez bolesti s ohledem na fyzické dispozice každého studenta. Lekce jsou vhodné pro všechny, co se chtějí ponořit hlouběji do své jógové praxe. Ashtanga Vinyasa jóga je mocným nástrojem pro tělo i mysl. Předem daná sestava nastolí rutinu ve Vaší ásanové praxi. Zejména v dobách neklidných ji oceníte nejvíce..

YIN YOGA (Tereza) 1

Yin jóga oslovuje především jinové části těla - kosti, klouby, pojivovou tkáň a především fascie, tj. veškerý ochranný obal našeho těla. Na rozdíl od svalů, které jsou jangové a mají rády pohyb, oslovíme pojivovou tkáň tichým, klidným přijetím. Jakmile zaujmeme bezpečnou a vyváženou pozici, můžeme uvolnit svaly v oblasti, s níž daná pozice pracuje, a jemně a nenásilně tak podpořit přítok výživy do pojivové tkáně. V Yin józe prozkoumáváme své hranice, jsme v tu chvíli jen sami se sebou, jen my a naše myšlenky. Učíme se je pozorovat stejně tak jako naše tělo i dech a přijmout bez hodnocení. Yin jóga nás učí přijímat a nechat plynout. Získejte díky Yin józe větší a trvalejší rozsah pohybu, bez nutnosti podávat výkony.

VINYASA RESTORATIVE YOGA (Magdaléna) 1,2,3

Ať už hledáte v józe cokoliv, harmonické spojení dynamické Vinjásy a restorativních pozic utváří dokonalou symfonii pro naše tělo i mysl. Dynamická flow rozproudí naši vnitřní jangovou energii, akční systém (sympatikus) a dopomůže nám k prohřátí svalů a posílení nás samotných. Plynule na ni navážeme opačným principem, a to restorativní jógou, která nám pomáhá aktivovat parasympatický nervový systém (parasympatikus), který neovládáme vůlí a který udržuje automatické funkce našich orgánů a cév - zpomaluje srdeční činnost, zvyšuje činnost zažívacího ústrojí a dokonce i ovlivňuje dýchací proces. Její provádění je pomalejší, v pozicích setrváme i několik minut..

RANNÍ HATHA FLOW YOGA (Johana, Kristýna) 1-2

Šedesátiminutová ranní lekce na které se postupně spojíme sami se sebou, rozdýcháme, pozdravíme slunce a probudíme své tělo i mysl. Ha - tha znamená slunce a měsíc tedy propojení dvou protichůdných elementů. Stejně jako Hatha flow. Propojení krás hatha jógy a její setrvání v dynamických pozicích a vytvoření prostoru pro to zpomalit a zároveň posilnit a flow (vinyasa) jógy, kdy se ásany střídají rytmicky v souladu s dechem. Od jemných pozic se dostaneme k náročnějším i balančních. Vnitřní klid i sílu si odneseme z jógové praxe přímo do našeho běžného života i mimo podložku. Po ranní lekci Vás zpátky přivítá vůně čerstvé kávy i bylinkového čaje.. protože v józe platí "No coffee, no prana."

YOGA FLOW THERAPY (Kateřina) 1-2

Yoga Flow Therapy je jógová lekce, která vychází z dynamické Vinyasa jógy a je obohacená o prvky terapie. Udržuje si vinjásovou plynulost a důraz na dech, ale je o něco jemnější a pomalejší. Velkou pozornost věnujeme optimálnímu nastavení těla v jednotlivých pozicích z pohledu funkčnosti a anatomie těla. V tom je lekce ‘terapeutická’, protože se budeme snažit tělo nastavit do takové pozice, která pro něj bude terapií (léčbou). Dech bude dobře proudit, tělo se bude protahovat a posilovat zároveň a mysl se zklidní. Na lekci je dostatek času pozici nastavit a prozkoumat, ale díky plynulosti dechu lekce neztratí své flow. Každý občas potřebujeme trochu té terapie v životě.. Yoga Flow Therapy je tady pro Vás.

RANNÍ ASHTANGA VINYASA YOGA (Tereza) 1,2,3

Ashtanga Vinyasa jóga je dynamický druh jógy, který čerpá nejen z tradiční ucelené sestavy ásan, ale zároveň se dotýká volného pohybu v propojení s vědomým dechem. Na lekci Ashtanga Vinyasy pracujeme s celým tělem komplexně. Protáhneme každou část našeho těla a najdeme jeho ztracenou sílu a pružnost. Stejně jako na večerních lekcích, i na těch ranních budeme zkoumat naše tělo pomocí intenzivní ásanové praxe a nezapomeneme ani na následnou zaslouženou relaxaci. Lekce jsou vedeny postupně krok za krokem s asistencí lektora a hlavně bez bolesti s ohledem na fyzické dispozice každého studenta. Lekce jsou vhodné pro všechny, co se chtějí ponořit hlouběji do své jógové praxe..

VINYASA YOGA (Karel) 1-2

Lekce vychází z principu společného plynutí pohybu a dechu. Spíše než výkonnostní element jsou při ní zdůrazňovány možnosti vlastního těla a správnost provedení pozic z hlediska principů zdravého pohybu. Relativně krátké výdrže v pozicích umožňují zařadit do lekce více ásan a rozhýbat a procvičit tělo ze všech úhlů. Na lekci se zaměříme na postupné budování flexibility jako kompenzaci k sedavému stylu života. Pozornost směřovaná k našemu tělu a dechu omezuje negativní vliv stresu na nás a z lekce tak dělá účinný prostředek pro zlepšování schopnosti propriocepce. Vinyasa Yoga je tady pro Vás uprostřed pracovního týdne, aby Vám pomohla na chvíli přibrzdit a nabrat nový dech.

YOGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA (Marianna) 1-2

'Pružná páteř = zdravá páteř' Páteř tvoří asi třetinu výšky našeho těla. Je jejím nosným pilířem. Zajišťuje pohyb trupu i končetin, proto musí být pohyblivá a zároveň i pevná. Páteř je spjatá s duševními stavy a náladami. Na józe pro zdravá záda se zaměříme zejména na stabilizační prvky. Cílem této lekce je zlepšit pružnost a ohebnost páteře, napravit držení těla a ulevit od bolesti zad. Na lekci můžete očekávat hodně rolování, rotací, úklonů a jemných záklonů. Vedle zad se budeme věnovat i kyčelním kloubům, chodidlům a nezapomeneme ani na prsty na rukou a na nohou. Lekce Yogy pro zdravá záda je tady pro Vás, aby Vás napřímila a nastolila rovnováhu ve Vašem těle.

Ranní Yoga (Marianna) 1-2

Na ranní józe Vás čeká jemný start do nového dne. Nejprve společně přivítáme slunce. Poté se postupně protáhneme a uvolníme pomocí jemné sekvence sestavené tak, abychom plní energie a elánu vyrazili z podložky rovnou do nového dne. Těšit se můžete na pozdravy slunci, dynamické, ale i statické a balanční ásany budující naši koncentraci, pozice na zapojení hlubokého stabilizačního systému a na závěrečnou relaxaci. Po ranní lekci Vás zpátky přivítá vůně čerstvé kávy (bylinkový čaj).. protože v józe platí "No coffee, no prana."

NEDĚLNÍ VEČERNÍ YOGA (Marianna) 1-2

Prodloužená nedělní večerní lekce jógy je plná krátkého povídaní a ásan zaměřených na rozproudění jemnohmotné energie v našem těle. Budeme se různě zkroucet, uzlit, zaklánět, předklánět, balancovat. Každá lekce bude odlišná. Pro správné uvolnění nebude chybět ani uvolňující šavásana na závěr. Zakončete víkend návratem na podložku a pozvolna se tak připravte na svůj další úspěšný týden.

SOBOTNÍ RANNÍ YOGA (střídání lektorů) 1,2,3

Začněte svůj volný čas správně, a to společně s jógou. Ranní lekce jsou přínosem po celý zbytek Vašeho dne. Pozitivně Vás naladí, usměrní myšlenky a lépe Vás připraví na dobu odpočinku, během které chceme být co nejvíce přítomni. Jen tak si dokážeme život užít opravdu naplno. Jóga nás učí se na chvíli zastavit a pouze pozorovat svět okolo nás, bez předsudků a přílišných očekávání. Na sobotních ranních lekcích si užijeme sladkou volnost pohybu v kombinaci s důrazem na pravidelný dech. Spojíme tak příjemné s užitečným. Vaše tělo a mysl budou chrochtat blahem.. protože ještě nikdo nikdy neřekl "Lituji, že jsem dnes šel na jógu“. Přijďte načerpat energii po pracovním týdnu a odneste si z lekce příjemný pocit klidu a pohody..

YINJÁSA (Magdaléna) 1,2,3

Yinjása pojí dohromady dva odlišné styly učení - Jin jógu a Vinjása Flow. Začneme v poklidných jinových pozicích a postupně budeme přecházet k těm dynamičtějším, yangovým, tedy k Vinjáse. Tento styl jógy se může na první pohled zdát jako nesmyslný, protože se logicky chceme z dynamiky přesunout do klidu.. Opak je ale pravdou. Z anatomického hlediska se fascie, pojivová tkáň a celkově veškeré obaly okolo našich svalů i kostí uvolní bezpečněji a hlouběji nejsou-li předem zahřáté. Zároveň platí, že před i během praktikování Jin jógy bychom měli pít více čisté vody, abychom pomohli fasciím k jejich snazšímu uvolnění. Naopak v dynamické Vinjáse pít nechceme, to abychom neuhasili náš vnitřní oheň ágní, na kterém během jejího praktikování usilovně pracujeme.

DOPOLEDNÍ YOGA (Magdaléna) 1-2

Ať už je Vám 20, 30 nebo 50 let, všichni bez rozdílu stárneme již od prvního dne, kdy jsme se narodili. Pohyb jako takový nás udržuje fyzicky i mentálně mladými, a čím starší jsme, tím více ho potřebujeme. Pravidelným pohybem můžeme snížit riziko zdravotních komplikací a již vzniklé nemoci příznivě ovlivnit. Vhodně strukturovaná pohybová aktivita mezi kterou se jóga bezpochyby řadí, jednoznačně zpomaluje tempo stárnutí a zvyšuje kvalitu života. Lekce dopolední jógy jsou určené všem, co chtějí svému tělu dát prostor na to se znovu plně nadechnout a na chvíli zvolnit uprostřed pracovních povinností. Na lekcích se příjemně protáhneme, posílíme tělo i ducha a užijeme si radost z pohybu společně. Lekce budou jemné, ale vydatné co se prožitku týče. 

VĚDOMÁ HATHA YOGA (Johana) 1-2

Každý den v životě nám přináší výzvy a je to tak správně. Během této lekce na to ale na chvíli zapomeneme. Ha - tha znamená slunce a měsíc, dvě protichůdné energie. Každý je v sobě máme. Jin a Jang. Mužskou a ženskou energii. Společně zpomalíme, harmonizujeme oba póly našeho života, dynamiku i klid. Protáhneme a zahojíme naše tělo, mysl i emoce. Opravdu jemnými ásanami spolu s pozorováním dechu a počitků v našem těle budeme uvolňovat napětí jak tělesné, tak duševní a také naši celou nervovou soustavu. Někdy se dokonce může stát, že vůbec nevstaneme z podložky..

RANNÍ VINYASA YOGA (Magdaléna) 1-2

Šedesátiminutová ranní lekce na které se postupně rozdýcháme, pozdravíme slunce a probudíme své tělo i mysl. Za pomocí plynule na sebe navazujících ásan se rozehřejeme a budeme zkoumat možnosti daného dne. Od jemných pozic se dostaneme k těm náročnějším a balančním, někdy třeba i na rukou. Vnitřní klid a sílu si poneseme z jógové praxe rovnou do našeho běžného života mimo podložku. Po ranní lekci Vás zpátky přivítá vůně čerstvé kávy i bylinkového čaje.. protože v józe platí "No coffee, no prana."

VĚDOMÁ HATHA FLOW YOGA (Johana) 1-2

Ha - tha znamená slunce a měsíc tedy propojení dvou protichůdných elementů. Stejně jako Hatha flow. Propojení krás hatha jógy, její setrvání v dynamických pozicích, vytvoření prostoru pro to zpomalit a zároveň posilnit a krás flow (Vinyasa) jógy, kdy se ásany střídají rytmicky v souladu s dechem. Praxe Hatha flow je vedena v jemnějším, ale stále dynamickém tempu s relaxačními mezipozicemi, ve kterých poskytujeme prostor pro to zapomenout na představy o tom, jací bychom měli být a jen jsme sami sebou. Díky tomu, můžeme někde hluboko v sobě nalézt nejlepší verzi nás samotných a přizvat ji do našich běžných životů, mimo podložku.

RESTORATIVE YOGA (Johana) 1

Hlavními aspekty restorativní jógy je hluboké uvolnění. Cílem této blahodárné praxe je uklidnění těla a celého nervového systému jemným zahřátím pomocí vědomého pohybu a poté setrváním v klidu v pasivních jógových pozicích po dobu několika minut s využitím hlubokého a pomalého dýchání. Protože až ve chvíli, kdy začneme oddychovat na úrovní nervové soustavy, naše tělo se může zotavit a nabrat energii. Restorativní jóga je velmi efektivní na energetické rozproudění těla, uvolnění ztuhnutí a zvyšování flexibility těla i ducha. Učí nás zastavit, zpomalit a znovu vnímat svoje tělo a jeho potřeby. Vytváříme tak protiklad k dnešní jangové, rychlé a na podněty a výkon náročné době. Vyvažujeme ho. Vytváříme společně s ním harmonii. Neděláme nic, ale vlastně děláme mnoho.