Online Yoga pro těhotné

s Monikou Karch

Vítáme Vás v naší sérii jógy pro těhotné. Čeká Vás celkem 150 minut jógy. Každá lekce je něčím jiná a specifická. Vyberete si z lekcí dynamické, ale i klidné jógy. Můžete si tak vždy vybrat podle toho, na co se v daný den zrovna cítíte.

 

Proč jsme kurz vytvořili? Pravidelný pohyb vnímáme jako důležitou součást našich každodenních životů a v těhotenství by tomu nemělo být jinak. Vzhledem k současné situaci vnímáme zvýšené obavy ze strany nastávajících maminek, které jim brání v tom přijít na jógu do studia. Proto jsme se rozhodli jógu přiblížit všem, kdo o ní mají zájem, a to rovnou do Vašich domovů.

Důvody proč cvičit jógu v průběhu těhotenství? V těhotenství dochází k mnoha fyzickým, psychickým a hormonálním změnám. Cvičením těhotenské jógy udržujeme tělo protažené a zároveň silné. Cviky pro posílení pánevního dna, protahovací cviky určené ke zvýšení pružnosti a otevření kyčlí vedou ke snadnějšímu porodu a zároveň lepší psychické pohodě nastávající maminky i dítěte.

Jsou lekce vhodné pro každého a zvládnu je odcvičit sama doma? Ano, lekce jsou vhodné v průběhu celého těhotenství a jsou uzpůsobeny tak, aby je zvládl opravdu každý, i ten největší začátečník. V průběhu lekcí Vám lektor nabídne varianty podle toho kde se zrovna ve své praxi a stádiu těhotenství nacházíte. Vždy však doporučujeme konzultaci svého zdravotního stavu se svým lékařem, porodní asistentkou, jestli je pro Vás cvičení v těhotenství vhodné.

Na co si dát v průběhu lekcí pozor? Bude-li Vám v některé pozici nepříjemně, zkuste si pozici sami dle svého pocitu upravit. Pokud by Vám ani tak pozice nevyhovovala, zřejmě pro Vás v tuto chvíli není přínosná a z praxe jí raději vynechte. V průběhu lekce poslouchejte své tělo, kdyby toho na Vás bylo moc, zpomalte. Cvičení v těhotenství není o výkonu, ale o užívání si pohybu a rostoucího miminka v těle.

Co budu k lekcím potřebovat? Základem každé lekce jógy je pohodlná a nepodkluzující podložka. Správnou oporu pro tělo v pozicích, nejen v těhotenství, vytváří ale i různě nastavené jógové pomůcky. V této sérii používáme jóga bloky a bolster. Každou z pomůcek můžete jednoduše nahradit věcmi, které najdete doma. Bloky nahradíte tlustší knihou a bolster objemnější dekou anebo polštářem.

Zakoupením kurzu získáváte doživotní přístup. Můžete si tak lekce dle Vašeho času a pocitu pustit opakovaně, kdykoliv budete mít zrovna chuť, třeba i jako formu pomalého návratu do normálu šest týdnů po porodu. Doporučujeme se pravidelně vracet ke své praxi a udržovat tak tělo i mysl v rovnováze.

Zároveň se automaticky stáváte platnými členy uzavřené Facebookové skupiny, kde s Vámi i nadále udržujeme kontakt. Společně tak sdílíme své úspěchy i neúspěchy v naší pravidelné jógové praxi v tomto požehnaném stavu. Motivujeme jedna druhou! Probereme vše co se už do kurzu samotného nevešlo. Díky členství ve skupině dostane také mimořádný přístup k dalším online videím s Monikou, živým vysíláním, předporodním kurzům, slevám, cenným radám a informacím přímo od porodní asistentky..

Obsah kurzu

1. Celotělová těhotenská flow yoga

1. Celotělová těhotenská flow yoga

Lekce je zaměřena na uvolnění a posílení celého těla. Na začátku si ukážeme modifikaci Pozdravu slunce v těhotenství a pak si budeme užívat pohyb v rytmu našeho dechu.
2. Těhotenská flow yoga na uvolnění kyčlí

2. Těhotenská flow yoga na uvolnění kyčlí

V této lekci se zaměříme především na uvolnění kyčelních kloubů. Zatuhlé kyčle mohou způsobovat bolesti dolní části zad, bolest v pánevní oblasti a další obtíže s tím spojené. Uvolněním a prokrvením této oblasti napomáháme našemu tělu k rychlejšímu porodu.
3. Zdravá záda v těhotenství

3. Zdravá záda v těhotenství

Bolest zad postihuje v určité fázi těhotenství každou ženu. Nejlepší pro zmírnění těchto potíží je pravidelné cvičení zaměřené na záda, a to ideálně v průběhu celého těhotenství. Na lekci se zaměříme na posílení a zároveň i uvolnění zádových svalů
4. Yogaworkout pro těhotné

4. Yogaworkout pro těhotné

Během těhotenství je zcela běžný (a žádoucí) příbytek na váze. Pravidelné cvičení však udržuje tělo v kondici, což předchází řadě těhotenských komplikací. Připraví tělo na porod a následně po porodu se rychleji dostaneme do formy. Tato lekce je dynamická forma cvičení vhodná pro těhotné. V lekci nás čeká spojení jógy, pilates a posilování. Posílíme svaly, protáhneme a lehce se i zapotíme.. idealní kombinace!
5. Těhotenská yin yoga

5. Těhotenská yin yoga

Yin jóga je klidná pomalá forma jógy. V průběhu lekce nás čeká několik pozic ve kterých setrváme delší dobu, to aby tělo mělo prostor na to se zcela uvolnit, fyzicky i psychicky.. Neustále někam spěcháme, a proto se na chvíli zastavíme a užijeme si tento čas jen pro sebe.

Ukázková lekce

Hodnocení kurzu

I když nejsem těhotná, ale ve věku babičky, tak jsem si kurz zakoupila a mohu konstatovat, že po celodenním pracovním vypětí jsou pro mne všechny hodiny nesmírně relaxační. Takže za mne super a doporučuji i netěhotným.
Monika Karch

Monika Karch

profil instruktora
Přečíst více Sbalit

Monika Karch je lektorkou jógy, porodní asistentka a máma Nikolky. “Když jsem poprvé jógu zkusila na vlastní kůži, byla to láska na první setkání. Ještě ten den jsem si v knihovně našla jógovou knihu a začala se učit pozdrav slunci, který jé od té doby nedílnou součástí mého dne. Když jsem odjela na stáž do Belgie, hned jsem si zjišťovala, kde budu moct chodit praktikovat a rovnou jsem si udělala kurz Vinyasa jógy, která je dodnes mému srdci nejbližší. Čím více jsem se začala józe věnovat, tím více jsem začala objevovat její hloubku a odlišnost od jakkéhokoliv cvičení, které jsem doposud znala. A tak mě jóga pohltila a dnes už ani nechápu, jak jsem před tím mohla bez jógy být?! Žijeme v uspěchané době, neustále se někam nebo za něčím honíme. Občas je potřeba se zastavit, nadechnout a užít si přítomný okamžik. To je důvod, proč jógu miluji. Je to chvíle jen a jen pro mě, chvíle, kdy neexistuje nic jiného, jen já, mé tělo a můj dech. Jógové praxi se věnuji téměř denně, věnuji se především dynamičtějším stylům jógy jako je Vinyasa a Ashtanga, ale občas nepohrdnu ani jemnou klidnou Jin jógou. Jako porodní asistentka jsem se přirozeně začala brzy zajímat o jógu v těhotenství, protože jóga umí divy a v těhotenství to platí dvojnásob.

Celková délka kurzu:
2h 28m

Úroveň náročnosti:
začátečník – mírně pokročilý

Jóga s pomůckami:
• jógové bloky
• bolster