Večerní Yoga

s Magdalénou Štarhovou

Tato půl hodinová jógová praxe je doslova transformací z 'do yoga' na 'be yoga'..

 

Večerní Yoga je tady aby Vás na chvíli zastavila a připravila na čas odpočinku. Půl hodinová lekce Vás příjemně naladí, uklidní. Pomocí jednoduchého cvičení aktivujeme náš parasypatický nervový systém, který zajišťuje činnost organismu v klidu a bezpečí a je odpovědný za přechod od sympatiku (mobilizace) do klidového stavu.

I přestože se ásanová praxe povede v klidnějším tempu, maximálně protáhneme celé naše tělo od hlavy až k patě.

Jako donokanalou tečku na závěr přidáme pránájámu na aktivaci Ida nádí - která běží podél naší levé strany páteře a vede do levé nosní dírky. Její působení má taktéž vliv na parasympatikus, a tedy na tu část autonomního nervového systému, která podporuje vnitřní soustředění, uvolnění a spánek..

Těším se na viděnou na podložce,

Vaše Magdaléna

Obsah lekce

1. Večerní Yoga

1. Večerní Yoga

Zpomalte a nechte se zebe vše spadnout. Užijte si chvíli sami se sebou na podložce. Dobrý pocit na konci lekce zaručen!
Magdaléna Štarhová

Magdaléna Štarhová

profil instruktora
Přečíst více Sbalit

"Jsem zakladatelkou DO YOGA studia. S jógou jsem si začala pohrávat zejména díky Bikram józe, jejíž lekce jsem i sama vedla. Ovšem, zanedlouho po lektorském tréninku přišla zdravotní omezení, která mi znemožnila v horké józe nadále pokračovat, a tak jsem se vydala cestou jógy tradiční. Dnes jsem za to ráda a mými oblíbenými styly jsou zejména Hatha, Vinyasa a Yin jóga. Na józe se mi líbí, že je téměř neuchopitelná. Neustále objevuji její nové stránky a už teď vím, že mi bude trvat celý život na to ji správně uchopit. A to má své kouzlo. Život s jógou mi pomáhá nejen po fyzické stránce, ale zejména po té psychické. Učí mě se zklidnit a naslouchat mým potřebám. Jsem vděčná, že mě jóga přivedla k podobně smýšlejícím lidem, kteří mě na mé cestě obohacují a činí jí tak ještě zajímavější. Až pravidelným praktikováním jógy jsem porozuměla, proč tolik lidí po celém světě jógu zbožňuje a zcela jí propadlo. Je to to kouzlo přítomného okamžiku, důraz na správnost dechu, který je tolik potřeba. Je to posun v ásanách, který mě žene kupředu nejen v józe, ale v životě samotném. Jógu vnímám jako nástroj pro život. Čím více ji praktikuji, tím lépe se mi žije, protože se konečně stávám sama sebou a přestávám se bát žít svůj sen."

Celková délka lekce:
34m

Úroveň náročnosti:
začátečník - mírně pokročilý

Jóga s pomůckami:

  • jógové bloky