Yoga pro bolavá záda

s Magdalénou Štarhovou

Bolí Vás záda? Pojďte se raději protáhnout..

 

Vítejte na Józe pro bolavá záda. Na této 40-minut dlouhé lekci se zaměříme zejména na naše záda, a to především na krční páteř a ramena.

Pokud Vás trápí bolest zad, dlouhodobě kvůli bolestem nemůžete usedět.. anebo se chcete jen zdravě protáhnout, lekce je vhodná právě pro Vás.

Lekce se povede v restorativním duchu, tedy pomalejším tempu se zaměřením na obnovu rovnováhy v těle. Vzniká tak dostatek prostoru na to vše prodýchat a postupně uvolnit veškeré napětí..

Na závěr nebude chybět ani oblíbená relaxace, Savasana.

Těším se na Vás naviděnou na podložce,

Vaše Magdaléna

Obsah lekce

1. Yoga pro bolavá záda

1. Yoga pro bolavá záda

Zdravá záda se vyznačují stabilitou, pružností a silou. Pravidelným ohýbáním a kroucením Vašich zad přispějete k jejich pevnému zdraví. Nesmíme ale zapomínat i na jiné části v těle, jako jsou stažené hamstringy, kvadricepsy a v neposlední řadě i ramena. Tak hurá na to!
Magdaléna Štarhová

Magdaléna Štarhová

profil instruktora
Přečíst více Sbalit

"Jsem zakladatelkou DO YOGA studia. S jógou jsem si začala pohrávat zejména díky Bikram józe, jejíž lekce jsem i sama vedla. Ovšem, zanedlouho po lektorském tréninku přišla zdravotní omezení, která mi znemožnila v horké józe nadále pokračovat, a tak jsem se vydala cestou jógy tradiční. Dnes jsem za to ráda a mými oblíbenými styly jsou zejména Hatha, Vinyasa a Yin jóga. Na józe se mi líbí, že je téměř neuchopitelná. Neustále objevuji její nové stránky a už teď vím, že mi bude trvat celý život na to ji správně uchopit. A to má své kouzlo. Život s jógou mi pomáhá nejen po fyzické stránce, ale zejména po té psychické. Učí mě se zklidnit a naslouchat mým potřebám. Jsem vděčná, že mě jóga přivedla k podobně smýšlejícím lidem, kteří mě na mé cestě obohacují a činí jí tak ještě zajímavější. Až pravidelným praktikováním jógy jsem porozuměla, proč tolik lidí po celém světě jógu zbožňuje a zcela jí propadlo. Je to to kouzlo přítomného okamžiku, důraz na správnost dechu, který je tolik potřeba. Je to posun v ásanách, který mě žene kupředu nejen v józe, ale v životě samotném. Jógu vnímám jako nástroj pro život. Čím více ji praktikuji, tím lépe se mi žije, protože se konečně stávám sama sebou a přestávám se bát žít svůj sen."

Celková délka lekce:
37m

Úroveň náročnosti:
začátečník - mírně pokročilý

Jóga s pomůckami:

  • jógové bloky
  • popruh